znakowanie laserowe części moto

IDENTYFIKOWALNOŚĆ W CZĘŚCIACH MOTORYZACYJNYCH

ZNAKOWANIE CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH

Sprzęt laserowy ABMARK służy do kodowania i znakowania produktów z szerokiej gamy materiałów, w tym papieru, kartonu, tworzyw sztucznych (PET, PVC, HDPE), szkła, metali i drewna. Uzyskiwane komunikaty i grafika są wysokiej jakości, przy minimalnych kosztach operacyjnych i przy dużych prędkościach.

W nowościach aplikacji regularnie dostarczamy próbki produktów, które są kodowane i znakowane laserami ABMARK, codziennie i na całym świecie.

Identyfikowalność komponentów w sektorze motoryzacyjnym jest kluczową cechą tej branży. W środowisku, w którym wydajność produkcji jest konkurencją strategiczną, a tempo produkcji jest bardzo wysokie, dobry system identyfikowalności jest niezbędny do konkurowania na rynku.

oznakowana laserowo część silnika

Z drugiej strony, potrzeba w tym sektorze wytwarzania części z dużą szybkością pociąga za sobą bardzo wysokie wymagania czasowe na część lub możliwość znakowania kilku części jednocześnie w celu skrócenia czasu pozycjonowania części.

Aby oznaczyć cztery duże elementy w jednej pozycji, do aktualnego zastosowania wykorzystuje się soczewkę polową o wymiarach 560×560 mm. Zastosowanie tak szerokokątnego obiektywu oznacza odległość roboczą 970 mm, a także zmniejszenie gęstości energii.

Aby zrekompensować ten spadek gęstości energii i umożliwić znakowanie kodu DataMatrix 10×10 mm w ustalonym czasie, stosuje się urządzenie serii AB-F. Rezultatem jest kod o wysokim kontraście i rozdzielczości, pomimo zastosowania tak długiego obiektywu z natychmiastowym odczytem, co jest kluczowe w branży, aby zapewnić produkcję z celem zerowym defektów i wysokimi szybkościami produkcji.

LASER: seria AB-F
OBIEKTYW: 560x560mm
RYNEK: MOTORYZACYJNY
TYP APLIKACJI: KODOWANIE
PRODUKT: CZĘŚĆ SILNIKA
MATERIAŁ: ALUMINIUM
TYP OZNACZENIA: STATYCZNY
CZAS ZNAKOWANIA: 5 sekund

znakowarka laserowaabmark

Polecane posty