znakwanie na tworzywie

ZNAKOWANIE LASEROWE NA POLIOLEFINIE TERMOPLASTYCZNEJ (TOP)

ZNAKOWANIE LASEROWE NA POLIOLEFINIE TERMOPLASTYCZNEJ (TOP)

Urządzenia Abmark służą do kodowania i znakowania produktów z szerokiej gamy materiałów, w tym papieru, kartonu, tworzyw sztucznych (PET, PVC, HDPE), szkła, metali i drewna. Osiągane komunikaty i grafika są wysokiej jakości, wykonane przy minimalnych kosztach operacyjnych i przy dużych prędkościach.

Ta aplikacja przedstawia próbkę produktów, które są kodowane i znakowane laserami Abmark, każdego dnia i na całym świecie.

W tym poście Nowości Aplikacyjnej jesteśmy w trakcie znakowania osłony środkowej kierownicy, powierzchnia do znakowania to termoplastyczna poliolefina (TPO), mieszanka tworzyw sztucznych szeroko stosowana w branży motoryzacyjnej, o bardzo dobrej odporności i trwałości do wnętrz wykończenia. Dzięki znakowaniu laserowemu w tym przypadku daje bardzo dobre wyniki kontrastowe, które pozwalają nam wyeliminować znakowanie tuszem lub etykietowanie.

aplikacja na kierownicy

Przeprowadzono dwa zupełnie różne rodzaje znakowania. Pierwsza z nich skupiała się na identyfikowalności części za pomocą kodu QR, który jest obecnie bardzo powszechnym i skutecznym oznaczeniem w świecie motoryzacyjnym, które umożliwia zakodowanie wielu informacji w małych przestrzeniach. Druga „SRS AIRBAG” to alternatywa, którą proponujemy zastąpić formowanie wtryskowe. Ponieważ znakowanie laserowe ma możliwość dostosowania do wykorzystania przy opracowywaniu nowego produktu, jest to oznaczenie, które klasyfikujemy jako estetyczne, ponieważ będzie to kolejny element projektu, który zawsze będzie widoczny po umieszczeniu elementu.

znakwanie na tworzywie

Znając materiał pod względem tekstury, a zwłaszcza czarnego koloru, najlepszą opcją był laser serii AB-F firmy Abmark. Kontrast jest bardzo dobry i jest wyraźnie czytelny w odniesieniu do kodu QR (umieszczonego na gładkiej stronie), a także tekstu (umieszczonego na szorstkim wykończeniu dzieła sklasyfikowanego jako estetyczny).

LASER: SERIA AB-F
OBIEKTYW: 100X100MM
RYNEK: MOTORYZACYJNY
TYP ZASTOSOWANIA: OZNAKOWANIE I KODOWANIE
PRODUKT: OSŁONA
MATERIAŁ: TERMOPLASTYCZNA POLIOLEFINA (GÓRA)
TYP OZNACZENIA: STATYCZNY
CZAS OZNACZENIA: 0,25 sek.

znakowarka laserowa seria f abmark

Polecane posty