ZNAKOWANIE PRZEŹROCZYSTYCH POWIERZCHNI

ZNAKOWANIE TRANSPARENTNYCH NAKRĘTEK

Sprzęt laserowy ABMARK służy do kodowania i znakowania produktów z szerokiej gamy materiałów, w tym papieru, kartonu, tworzyw sztucznych (PET, PVC, HDPE), szkła, metali i drewna. Uzyskiwane komunikaty i grafika są wysokiej jakości, przy minimalnych kosztach operacyjnych i przy dużych prędkościach.

W nowościach aplikacji regularnie dostarczamy próbki produktów, które są kodowane i znakowane laserami ABMARK, codziennie i na całym świecie.

 

znakowanie tworzyw

 

Znakowanie przezroczystego plastiku z wysoką rozdzielczością, jakością i widocznością jest jednym z największych wyzwań w znakowaniu laserowym. Sprzęt CO2, emitując widmo światła podczerwonego, topi plastik bez generowania kontrastu. Dlatego też, zmniejszając długość fali za pomocą sprzętu takiego jak światłowód i DPSS, uzyskanie widocznej reakcji jest bardzo skomplikowane, ponieważ tworzywa sztuczne są zwykle całkowicie przezroczyste przy tych długościach fal.

Jednak przy pewnych ustawieniach i odpowiednim laserze możliwe jest uzyskanie reakcji bardzo wysokiej jakości pod względem kontrastu i rozdzielczości, które umożliwiają kodowanie lub znakowanie przezroczystych tworzyw sztucznych.

W przypadku tej aplikacji na czapce stosowanej w medycynie nanoszone jest logo oraz jednostkowe kodowanie produktu. Czas znakowania wynosi 3,2 sekundy przy użyciu sprzętu AB-D Green z obiektywem 100×100. Uzyskana reakcja generuje bardzo widoczny biały znak z minimalnym wpływem na powierzchnię.

Urządzenia Abmark D-Green z emisją światła o długości fali zielonej (532 nm) i ultrafioletowej (355 nm) to optymalne rozwiązanie problemów związanych z wysokiej jakości przezroczystym plastikowym oznakowaniem.

 

przeźroczyste tworzywo oznakowane laserowo

LASER: AB D-5005 GREEN BY ABMARK
OBIEKTYW: 100X100MM
RYNEK: WYROBY MEDYCZNE
TYP APLIKACJI: ZNAKOWANIE
PRODUKT: ZATYCZKA
MATERIAŁ: PMMA
TYP OZNACZENIA: STATYCZNY
CZAS OZNACZANIA: 3,2 SCS.

 

Polecane posty